محل تبلیغات شما

آن روزها دلم هوای همرنگ شدن با جماعت را داشت!

همرنگ جماعت شدنِ ما همراه شد با فروختن ماشین پراید و فروش  زیور آلات نه و گرفتن وام با بهره ی بالا و قرض و قوله کردن برای خرید خودرو شاسی بلند و .

همرنگ جماعت شدن یعنی به هر قیمتی خود را برابر و حتی بالاتر نشان دادن از باجناق و همسایه و پسر خاله و دوست و خویش و.

از آن روزی که تسلیم ظاهر فریبنده ی ضرب المثلِ خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو شدم راه و مسیرم از  خودم و اقوام و نزدیکانم جدا شد.

گم کرده راهی بودم که همه را جز خودم گم کرده راه می دانستم.

وقتی انسان همرنگ جماعت می شود رنگ خودش را نیز از یاد می برد.

وقتی با افراد و آدم هایی مثل خودم روبرو می شدم می دیدم خیلی ها برای ترس از سرزنش های دیگران و برای  بَه بَه و چَه چَهِ این و آن و به اصطلاح کم نیاوردن و به رخ کشیدن، همرنگ جماعت شده اند.

آن روز که ماشین شاسی بلند خریدم به این فکر نکردم 1- ما مستأجریم 2- پارکینگ نداریم!

چه شب هایی که از ترس سرقت، داخل خودرو شاسی بلندم می خوابیدم.

با این حال معتقد بودیم  جماعت و جامعه همین ها را قبول دارند اُمل و دهاتی بودن و به روز نبودن می تواند به استعداد فرزندان مان خدشه وارد کند!

حق فرزندان مان است که در بیمارستانِ مُدرن به دنیا بیایند،

و در شمال شهر زندگی کنند و در بالا شهر درس بخوانند.

و با وسیله ی شخصی مدل بالا به مدرسه و تفرجگاه بروند

و با از خودشان بالاتر معاشرت داشته باشند.

با چنین نگاهی حتی تلاش کردیم محل تولد فرزند اول مان را که در شهرستان به دنیا آمده بود به تهران تغییر دهیم ولی ممکن نشد!

معتقد بودیم دهاتی و روستایی بودن و به اصطلاح جدید شهرستانی بودن برای فرزندمان نقص بزرگ است!

ادامه دارد

سَرَک کشیدن به زندگی مردم کنجکاوی یا فضولی؟ (18)

سال ها تصور می کردم؛«دو دوتا می شود شش تا»

کلام تأثیر گذارِ پیر عارف(2)

جماعت ,همرنگ ,مان ,ی ,شاسی ,بَه ,همرنگ جماعت ,و به ,گم کرده ,شاسی بلند ,بودن و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آنا دیلی آموزش زبان ترکی آذری معلم