محل تبلیغات شما

غمگین و افسرده خاطر بودم

داروی کلام پیر مرد مثل همیشه آرامبخش بود.

از حال و دردم پرسید.

گفتم: مدتی است همه ی درها گویی به رویم  بسته شده هیچ روزنه امیدی نیست کلاف سر در گم شده ام.

گفتم؛ به نظرم خدا هم از من روی برگردانده،گویی خیر مرا نمی خواهد!

آخر چگونه می شود همه ی روزنه ها یکی پس از دیگری مسدود شوند؟

مگر من بنده او نیستم اگر هستم چطور او به فکر بنده اش نیست؟

پیرمرد در حالی که گلِ لبخند بر لبانش نقش بسته بود سرش را به علامت تعجب بالا و پایین برد و گفت:در کلامت کفران نعمت و کفرگویی فراوان است ابتدا  باید استغفار کنی.

مگر نشنیده ای که خداوند هرگز بدِ بندگانش را نمی خواهد؟

ما همه عیالات پروردگاریم و روزیِ خود را از او می گیریم.

اگر چند وقتی خداوند در و پنجره ها را به رویت  قفل و بست کرد و راه برون را مسدود ساخت بدان هوای بیرون مناسب حال و روزت نبوده و صلاح تو را خواسته است.

پس ایمان داشته باش که این محدودیت و سختی همیشگی نیست  و دیر با زود پروردگارت  در زمان مناسب راه آسان تری به رویت خواهد گشود.

نگو من این هایی را که دوست داشتم نتوانستم بدست آورم خداوند می فرماید:چه بسا چیزی را خوش نداشته باشید، حال آن که خیرِ شما در آن است. و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شرِّ شما در آن است. و خدا می‌داند، و شما نمی‌دانید.

مگو چرا برادرم همسایه ام و یا دوستم رسید و من نرسیدم، دوست عزیز!داروخانه انواع دارو دارد شاید هیچکدام از داروها مناسب بیماری شما نبوده شاید داروی شما صبر است که به آن توجه نداری.

شتابزدگی در کارها و عجله برای به همه چیز رسیدن در زمان اندک و بی صبری کردن نشان ی خردمندی نیست.

مادران با صبر بچه می زایند و با بردباری در دامن شان پرورش می دهند اگر صبور نبودند تو نیز نبودی.

درود بر تک تک مادران و صبر و حوصله ی آنان.

سَرَک کشیدن به زندگی مردم کنجکاوی یا فضولی؟ (18)

سال ها تصور می کردم؛«دو دوتا می شود شش تا»

کلام تأثیر گذارِ پیر عارف(2)

حال ,ی ,صبر ,دوست ,خداوند ,باشید، ,و یا ,چیزی را ,در زمان ,است و ,آن است

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گروه آموزشی شیمی بابل